Zawody wędkarskie na terenie ROD im. M. Kopernika w Malborku
2406.2026
W dniu 20 czerwca 2026 r. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Kopernika w Malborku odbyły się trzecie zawody w wędkarstwie spławikowym dla dzieci.
Przed rozpoczęciem zawodów dzieci otrzymały pakiety startowe w postaci słodyczy, napojów oraz zanęt i przynęt do wędkowania. W trakcie zawodów serwowane były napoje, woda niegazowana i lemoniada, wata cukrowa oraz galaretki z bitą śmietaną. Zawody rozegrane zostały podczas pięknej i upalnej pogody. Ryby z powodu bardzo wysokiej temperatury nie chciały współpracować z młodymi wędkarzami, ale ostatecznie kilka sztuk udało się złowić. Przeważały karasie srebrzyste, trafił się też karaś pospolity i krasnopiórka. Po zakończonych zawodach serwowane było pyszne ciasto z owocami i napoje, a dzieci otrzymały pamiątkowe medale w kształcie lina, oraz losowały nagrody w postaci skrzynek wędkarskich, siedzisk, plecaków oraz wędek które wręczał prezes koła wędkarskiego Dariusz WRÓBLEWSKI wraz z kolegą Bartkiem BETLEJEWSKIM. Najlepsza trójka wędkarzy otrzymała puchary i nagrody które wręczył prezes koła wędkarskiego.
Wszystkie ryby wróciły cało i zdrowo do wody.
Podium ułożyło się następująco:
I miejsce Adam KANTEK
II miejsce Adam RATKOWSKI
III miejsce Antek KUKURYDZ
Voucher na zakupy w znanym sklepie sportowym, który ufundował Prezes ROD Jarosław PRZASTEK. Otrzymał Tomek NAUMCZYK.
Dziękujemy sponsorom za pomoc i możliwość zorganizowaniu zawodów:
napoje i wodę ufundowała Sieć Sklepów Borys, wędki otrzymaliśmy z PSB Firma Handlowa Grzesik w Malborku, trzeci raz z rzędu zanęty i przynęty mogliśmy użyć dzięki Sklepowi Wędkarskiemu Rybka z Malborka, skrzynie, plecaki i siedziska ufundował Zarząd ROD im. Kopernika w Malborku.
Pakiety startowe, galaretki serwowali Cecylia i Bartek, przepyszne ciasto upiekła Pani Angelika.
Jarosław PRZASTEK
Prezes Zarządu ROD im. Mikołaja Kopernika w Malborku



















