Udział ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie w „ International Week”24

1206.2024

Udział ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie w „ International Week”24

Rodzinny Ogród Działkowy im. gen. Władysława Sikorskiego  w Kwidzynie  już po raz czwarty brał udział w wydarzeniu „International Week 24” organizowanym przez Powiślańską Szkołę Wyższą w Kwidzynie  w którym udział wzięli wykładowcy z uczelni z różnych krajów świata takich jak: Albanii, Armenii, Gruzji, Kirgistanu, Libanu, Maroka, Mołdawii, Palestyny, Serbii, Tunezji, Hiszpanii, Turcji i Ugandy i etc.

W kilkudniowym programie uczelnia zaplanowała wizyty w  swoich placówkach  w Gdyni, Gdańsku Kościerzynie.

W dniu 23 maja br. wizytę zaplanowano w Kwidzynie, w której na zaproszenie udział brały Panie z naszego Działkowego Koła Gospodyń.

Całość uroczystości zaplanowano na dziedzińcu zamku krzyżackiego znajdującego się w naszym mieście. Po zwiedzaniu zamku każdy mógł spróbować swoich sił i ulepić własne polskie pierogi.

Można było też popróbować specjałów, które przygotowały Panie z Działkowego Koła Gospodyń. A nie lada wyzwanie było przed paniami, ponieważ ze względu na różnonarodowość, przygotowane potrawy musiały być zgodne z kulturą różnych narodowości.

Podczas spotkania wyjaśniono gościom, co to są Rodzinnego Ogrody Działkowe w Polsce i że jednym z hobby społeczeństwa polskiego jest uprawa działek w ROD.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy przyśpiewkach regionalnego zespołu folklorystycznego Wesołej Gromadki i naprawdę sprzyjało międzynarodowej integracji.

 Jarosław Parus

Galeria