Dzień Działkowca w ROD „LOTNISKO” w Gdańsku - 31.08.2022

3108.2022

Obchody Dnia Działkowca zostały zaplanowane w naszym Ogrodzie na 20 sierpnia. Im bliżej do wyznaczonego dnia, tym bardziej zaklinaliśmy rzeczywistość, bo prognoza pogody zapowiadała na ten dzień opady deszczu i burze. Okazało się na szczęście, że prognoza się nie sprawdziła i nawet upał nie dał się nam tak bardzo się we znaki.

Uroczystość otworzył Prezes Zarządu ROD, Eugeniusz Turzyński, który przywitał zebranych i powiedział kilka słów o aktualnych sprawach dotyczących Ogrodu.

Satysfakcji wybranym działkowcom dostarczył kolejny punkt programu, jakim było rozdanie dyplomów za najlepsze ogródki wybrane przez członów Komisji Przeglądowych podczas  dorocznego przeglądu działek. Były gratulacje  i aplauz zebranych, którzy uzupełniali siły racząc się pysznymi ciastami.

Następnie Prezes Zarządu ROD ogłosił quiz dotyczący znajomości Regulaminu ROD, w którym brały udział zespoły działkowców. Emocji było wiele, najlepsi zostali nagrodzeni drobnymi słodkimi upominkami. Kolejny quiz, który okazał się dobrą zabawą, dotyczył Ogrodu. Okazało się, że nie tak łatwo było wymienić nazwy wszystkich alejek czy wskazać ilości działek w poszczególnych sektorach. Zwycięzcy tego konkursu również wywalczyli słodkie nagrody.

Wysiłek umysłowy związany z udziałem w konkursach wzmógł apetyty uczestników, toteż dostawa pizzy pomogła wzmocnić nadwątlone siły.

Po posiłku rozpoczęły się kolejne zawody i zabawy zespołowe  dla dużych i małych Działkowców, podczas których wszyscy świetnie się bawili. 

A że dobre chwile minęły bardzo szybko, pozostały już tylko w naszych wspomnieniach. Czekamy na następną tak udaną imprezę, która jest świetną okazją do spotkania grona Działkowców naszego Ogrodu.

 

Eugeniusz Turzyński

Prezes Zarządu ROD "Lotnisko" w Gdańsku

Galeria