Zapraszamy na telewizyjny reportaż o ROD „Pod kasztanami” w Żorach - Najlepszym Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Roku 2019

0808.2019

W piątek, 9 sierpnia o godz. 20.10 TVP 1 w programie  „ALARM” wyemituje reportaż o Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pod kasztanami” w Żorach. Ogród jest zwycięzcą w Krajowym Konkursie "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019" i uzyskał tytuł „Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019”.

                            

Ekipa telewizyjna do ogrodu w Żorach przyjechała w niedzielę,  4 sierpnia. Nagrywanie trwało ponad 5 godzin. Do realizacji zdjęć użyto także drona. Prezes ROD „Pod kasztanami” Jadwiga Janecka zdradziła, że nagranie odbywało się w miłej atmosferze – a dziennikarze byli bardzo zadowoleni z tego, co zastali na miejscu.

                            

ROD „Pod Kasztanami” w Żorach powstał w 1986 roku. Posiada 274 działki, które znajdują się na powierzchni ponad 10,5 ha. Działkowcy doceniają nie tylko rekreacyjną formę działek, ale uwielbiają także ogrodnictwo. Przy ul. Okrężnej, gdzie mieści się ogród, uprawiane są różnego rodzaju warzywa, od pomidorów, przez marchew i cebulę, po ogromne dynie. Nie brakuje też owoców – drzewa uginają się pod ciężarem śliwek, jabłek, malin i winogron.

                           

Z nakręconego podczas wizyty w ogrodzie materiału TVP zrealizowała 6-minutowy reportaż, którego emisja odbędzie się już jutro.

Polecamy i zapraszamy przed telewizory o godz. 20.10.

E.Ch.

 

Galeria