Październikowy "Mój Ogródek" już dostępny

2109.2016

Z naszymi radami każda działka stanie się atrakcyjna i oryginalna. W październikowym numerze w cyklu „Rośliny na właściwym miejscu” podpowiemy, co posadzić na stanowisku cienistym i suchym, tak aby upiększyć też i te trudne miejsce na działce.

W bieżącym numerze pomożemy zaplanować ogród warzywny na kolejny sezon. Doradzimy jak przygotować ziemię i jak rozplanować miejsca pod przyszłe nasadzenia. Zaproponujemy również kilka sposobów uprawy umożliwiającej intensywny zbiór warzyw od wiosny aż do późnej jesieni.

W numerze przedstawiamy praktyczne metody karczowania starego, chorego lub nieowocującego drzewa owocowego, a także doradzamy jak zagospodarować miejsce po jego usunięciu.

Jesień to czas sadzenia drzew i krzewów na działce. Z naszymi radami w łatwy i szybki sposób będzie można przygotować glebę do ich sadzenia, tak aby dobrze przyjęły się, rosły i plonowały.

Pokażemy jak mądrze, szybko i efektywnie pozbyć się opadłych liści z drzew i krzewów, oraz jak je wykorzystać, aby pozyskać z nich cenną materię organiczną, doskonałą dla naszych, działkowych upraw.

Zainspirujemy również do stworzenia zimowego ogródka z roślin cebulowych – gdyż jesień to czas sadzenia cebul, które odpowiednio przygotowane i podpędzone, mogą zdobić kwiatami nasze mieszkanie, kiedy większość roślin jest w stanie zimowego spoczynku.

Polecamy również:

Super kolumny –Modne, atrakcyjne w formie i doskonałe na małą działkę! Sprawdź, które gatunki pasują na Twoją działkę!

Na kwaśnej glebie – Jeśli masz na działce kwaśną glebę, to ten artykuł jest dla Ciebie! Skorzystaj z naszych propozycji nasadzeń i stwórz atrakcyjny, kwitnący ogród.

Najlepsze śliwy – Nie ma to jak z własnej działki! Lubisz śliwki? Z naszym doborem odmian każdego roku otrzymasz doskonały zbiór i pyszne przetwory.

Żelazne warzywa – Chcesz być zdrowy, jedz warzywa! Sprawdź, które zawierają najwięcej żelaza – składnika hemoglobiny!

Bylinowe mgiełki – Jeśli szukasz pomysłów na oryginalną rabatę, to znajdziesz ją w tym artykule. Przeczytaj, posadź i podziwiaj na własnej działce nietuzinkowe bylinowe mgiełki!

W październikowym  „Moim Ogródku” każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń! Zapraszamy!