Nowości w portalu www.pzd.pl - "Działkowcy pytają"

2001.2016

email_freeW związku z ogromną ilością pytań dotyczących różnych zagadnień związanych zarówno z ustawą o ROD, regulaminem ROD, statutem PZD, jak i innymi problemami organizacyjnymi i prawnymi, które pojawiają się wśród użytkowników działek i Zarządów ROD, uruchomiliśmy nową podstronę zatytułowaną: „Działkowcy pytają”. Możną ją znaleźć rozwijając w górnym panelu menu zakładkę „Prawo”.

Jest to swego rodzaju baza wiedzy, w której znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Zostały one zadane zarówno drogą listową, mailową - poprzez formularz Kontakt, jak i w czasie odbywających się w KR PZD telefonicznych dyżurów prawnika.

Pytania wraz z odpowiedziami zostały podzielone na konkretne zagadnienia. Wśród nich znalazły się: członkostwo w PZD, przeniesienie prawa do działki, zagospodarowanie ROD i sprawy różne. W najbliższym czasie pojawią się także kolejne kategorie: opłaty, walne zebrania, zarząd ROD, likwidacje ROD, inwestycje i stan prawny gruntów w PZD. Taki podział tematyczny ma ułatwić użytkownikom wyszukiwanie odpowiedzi na konkretne pytania w danym obszarze tematycznym. Baza będzie uzupełniana na bieżąco o kolejne zagadnienia. Jej tworzeniem i opracowaniem zajmują się pracownicy Wydziału Prezydialnego oraz Wydziału Gospodarki Gruntami Krajowej Rady PZD. Będą oni udzielać Państwu odpowiedzi na kolejne pytania. Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę, że na wiele problematycznych zagadnień udzieliliśmy już odpowiedzi - są one dostępne w zakładce Porady prawne. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią - możliwe jest, że wśród wielu opublikowanych tam tematów, będzie odpowiedź na Państwa pytanie.