Polecamy! Gdańsk rozdaje kwiaty mieszkańcom.

2110.2015

Miasto Gdańsk kontynuuje projekt edukacyjny "Posiej nas", który działa od 2008 r. W ramach projektu rozdano ok. 100 tys. torebek nasion kwiatów - maciejek, słoneczników i innych odmian. W tym roku jednak postanowiono zmienić formułę i rozdawać cebulki kwiatów do nasadzeń jesiennych. Akcja Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe będzie trwać do piątku 23 października. Zestawy kwiatów można odebrać w tych dniach w godzinach 10-12 na parterze budynku przy ul. Kartuskiej 5 (czarny budynek nazywany K5).

Zestawy cebulek tulipanów i krokusów - po 5 sztuk - zapakowane są w torebki z wentylacją, które zaopatrzono w informacje o roślinie i samym projekcie. Wydział Środowiska przygotował łącznie blisko 3000 opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną darmowo rozdane mieszkańcom Gdańska. Dostępnych jest 20 odmian tulipanów i trzy odmiany krokusów.

Zestawy kwiatowe będą do odbioru w hallu na parterze nowego biurowca przy ul. Kartuskiej 5, obok Szpitala Kolejowego. Miejsce jest dobrze znane wielu gdańszczanom - na parterze tego budynku mieści się m.in. apteka.

 źródło: www.gdansk.pl