Dni Działkowca okazją do spotkań z władzami. Świętował Starogard Gdański

1709.2015

Nie tylko Krajowe Dni Działkowca w Tczewie są ważne dla działkowców. Także ich ogrodowe dożynkowe święta są okazją do podsumowania własnej pracy i spotkań z lokalnymi władzami.

W ostatnim okresie świętowały także ogrody w Starogardzie Gdańskim. Prezesi ogrodów zostali docenieni w formie symbolicznych konewek, które wręczył prezydent miasta Janusz Stankowiak. Konewka jako symbol walki z suszami został ciepło odebrany przez działkowców.

Każdy Dzień Działkowca jest tak samo ważny, bez względu na to czy odbywa się na poziomie ogrodowym, okręgowym czy krajowym. Każdy bowiem niesie z sobą możliwość wspólnego spotkania się, podsumowania dotychczasowej pracy i w dobrej atmosferze spojrzenia na przyszły sezon. Spotkania z przyjaznymi władzami są niejako dodatkiem do naszego świętowania. Z pewnością Starogard Gdański możemy wpisać na listę miast przyjaznych działkowcom.

Krótkie podsumowanie starogardzkich działkowych dni zamieścił portal kociewiak.pl z którym można zapoznać się pod: Zielona miłość Działkowców: Najpiękniejsza Działka Roku 2015