Dzień Działkowca w ROD im. Sikorskiego w Kwidzynie

1409.2015

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie w dniu 05.września br. obchodzono uroczyście „Dzień Działkowca”. Działkowe święto było okazją do miłego spędzenia czasu przez działkowców we wspólnym gronie wraz ze swoimi rodzinami. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody w biesiadzie udział brało liczne grono działkowców.

SONY DSC

W śród zaproszonych gości byli Pani europoseł Profesor Joanna Senyszyn, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jerzy Śnieg, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Izabela Wiśniewska i członek Rady Powiatu Pan Antoni Barganowski.

SONY DSC

Komitet organizacyjny przygotował wiele atrakcji np. wystawę płodów działkowych, prezentację miodów i wyrobów pszczelarskich, prezentację współpracującego z ogrodem sklepu ogrodniczego, loterię fantową i wystawę gołębi hodowców działkowych. Działające w ogrodzie już od kilku lat Koło Gospodyń Działkowych przygotowało wspaniały poczęstunek domowych wypieków ciast, swojskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, fasolki po bretońsku, oraz wiele działkowych nalewek i win.

SONY DSC

Święto tradycyjnie rozpoczęto hymnem państwowym i hymnem działkowców.

Po powitaniu wszystkich zebranych głos zabrał Prezes Zarządu ROD Jarosław Parus, który w swoim wystąpieniu powiedział, że Dzień Działkowca jest nie tylko okazją do wspólnego biesiadowania, ale jest to również okazja do zapoznania działkowców z wydarzeniami i osiągnięciami związanymi z tegoroczną działalnością PZD, co bardziej szczegółowo omówił w dalszej części swojego wystąpienia. Później głos zabierali zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach gratulowali działkowcom jako członkom PZD za ich silną wolę w dążeniu do słusznych celów. Następnie wręczono odznaczenia związkowe oraz wyróżnienia w postaci pucharów i dyplomów dla działkowców wyłonionych w drodze konkursu na najładniej zagospodarowaną działkę w naszym ROD.

SONY DSC

W imieniu Prezesa Okręgowego Zarządu PZD odznaczenia związkowe wręczał Prezes Zarządu ROD Jarosław Parus

Odznaczeni zostali

Złotą odznaką „Zasłużony Działkowiec”

Ryszard Saławiła

Srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec”

Edward Kopiciński, Aleksander Kondratowicz, Andrzej Jędraszko

Brązową odznaką „Zasłużony Działkowiec”

Teresa Bednarska, Mirosław Ziółek, Piotr Leser, Tadeusz Kątny, Henryk Szafrański

Wyróżnieni pucharami za najlepiej i najładniej zagospodarowaną działkę w ogrodzie wyróżnieni zostali:

Wanda Strzelec, Bogumiła Ścieżko, Barbara Lessner, Marianna i Adam Kotas, Danuta i Waldemar Adamczewscy,Maria i Jerzy Górscy, Antoni Szczęsny.

SONY DSC

Część oficjalną zakończono wypuszczeniem gołąbków pokoju. Cześć biesiadną rozpoczął występ zespołu regionalnego Cyganeczki, który biesiadnymi piosenkami i przyśpiewkami rozweselił całe towarzystwo. Wesoła zabawa przy zespole muzycznym trwała do późnych godzin wieczornych.                      

  Jarosław Parus