Krajowe Dni Działkowca 2015

2908.2015

Krajowe Dni Działkowca 2015 pod hasłem Prawdziwe Zwycięstwo Demokracji - już za nami. Dla wielu z nas było to wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowe nie tylko ze względu na gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, ale także ze względu na wspaniałą gościnność Miasta Tczewa i jego władz.

Pięknymi słowami przywitała działkowców Pani Premier Ewa Kopacz: "Macie we mnie prawdziwego przyjaciela na zawsze". Słowa te zostały przyjęte dużymi owacjami. Wizyta Pani Premier nie była jednak przypadkowa, pamiętała o zaproszeniu jakie otrzymała na ostatnim Krajowym Zjeździe Delegatów PZD.

Nie można zapomnieć o innych gościach, którzy zaszczycili działkowców nie tylko swoją obecnością ale też kilkoma słowami, wśród nich byli Marszałek Województwa Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Posłanka Joanna Senyszyn, Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz. Wszyscy podkreślali ogromną rolę ogródków działkowych, które pełnią od tak wielu lat.

Najważniejszymi gośćmi na Dniach Działkowca byli jednak sami działkowcy, na czele z panem Prezesem Eugeniuszem Kondrackim. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę PZD oraz obiecał, że organizacja będzie działać na rzecz poprawienia sytuacji wielu ogrodów działkowych, aby były prawdziwymi wzorami ogrodów XXI wieku. W słowach Pana Prezesa, po prawdzie, nie zabrakło odniesień do problemów Związku mi.in do finansowych skutków reprywatyzacji. W ostatnich słowach przemówienia przypomniał o jedności organizacji: "Realizując tę jedność w PZD mamy przed sobą przyszłość."

Dla Okręgu Gdańskiego i Okręgu Słupskiego Dni Działkowca były ważne także z innego powodu. Na uroczystości bowiem podpisano Porozumienie o współpracy pomiędzy Województwem Pomorskim a oboma Okręgami.

Sam tekst porozumienia jest krótki, jednakże kryje się za nim ogrom pracy jaki włożyli nasi działacze oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, a także ogromna szansa na realny rozwój ogrodów działkowych.

                      WP_20150829_001  WP_20150829_002 

Po uroczystościach, uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny posiłek i deser w postaci wspaniałych ciast wykonanych przez działkowców, następnie rozpoczął się festyn dla wszystkich działkowców i mieszkańców Tczewa.

Wspomnienia z naszego święta niewątpliwie pozostaną w pamięci także dzięki zdjęciom wykonywanym przez pracowników okręgowych zarządów i Krajowej Rady PZD. Galeria zdjęć została opublikowana pod adresem: Galeria KDD 2015

Medialny skrót całego wydarzenia znajdą Państwo także na stronie www.pzd.pl Wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu Krajowych Dni Działkowca w Tczewie - serdecznie dziękujemy!