Wielki Dzień Pszczół - 8 sierpnia

0408.2015

8 sierpnia w Polsce będzie obchodzony Wielki Dzień Pszczół. To już trzeci taki dzień w Polsce, połączony z ofertą edukacyjną dla młodszych i starszych, festynami i wieloma innymi atrakcjami organizowanymi przez parki krajobrazowe, placówki naukowe i różne gospodarstwa rolne.

Czemu ten dzień jest taki ważny? Ponieważ, jak podkreśla portal pomorskie.eu: Niemal połowa z ok. 470 gatunków dzikich zapylaczy żyjących w naszym kraju zagrożona jest wyginięciem. Aby odbudować ich populację, potrzeba około 10 lat globalnych działań. Od owadów zapylających zależy co trzecia łyżka pokarmu, który spożywamy, 90 proc. owoców, 4 tys. odmian warzyw, orzechy, zioła i bawełna używana do wytwarzania tkaniny, a są to tylko niektóre z efektów ich pracy.

Także i wiele ogrodów działkowych ma swoje pasieki lub też hotele dla pszczół. Dzięki działaniom naszych działkowców pszczoły znajdują swoje spokojne miejsce do życia. Wszyscy bowiem pamiętamy o wspólnej akcji PZD i Greenpeace "Przychylmy pszczołom nieba", podczas której na ogrodach powstawały hoteliki dla pszczół.

Podczas tegorocznego dnia w całej Polsce można skorzystać z szerokiej oferty edukacyjno-rozrywkowej. Więcej informacji można znaleźć pod:

Portal pomorskie.eu "Nietypowo o ochronie pszczół"

Strona gminy Pszczółki: Zaproszenie na festyn rodzinny